Veikiausiai nesu vienintelis, kurį „#Linkedin“ totaliai dakniso... su nuolatiniais pasiūlymais siųsti spam'ą visiems savo draugams į el. paštą, kad šie prisiregistruotų. O kur dar tikras spam'as su kvietimais į pokalbius, kurie visiškai neaktualūs ar įvairūs pasiūlymai iš nuolat didėjančio draugų rato (nemeluosiu, „Linkedin“ turiu virš 3k draugų ir tikriausiai kokių 2 800 nekviečiau prisijungti!) bei pasidalijimai naujienomis, kurios aktualios ne kiek jiems patiems, kiek jiems atrodo, kad jų draugai tomis naujienomis baisiausiai susidomėti turėtų. Suprasčiau, jei dar visi paendorsintų mano skilsus, nežinodami išties nei ką darau nei ką gebu, tačiau dažnu atveju tik gaunu krūvą pranešimų apie „atnaujinimus“, nors didžioji dalis žmonių niekada savo CV neredaguoja iki kito darbo paieškos pradžios (t. y. 90 proc. „Linkedin“ siūlymų pažiūrėti atnaujinimus yra beverčiai).
„Linkedin“ nusprendė dar ir „Facebook'u“ tapti, tad nei dienos be puzzle'ių, bajeriukų ir motyvuojančio crap'o, kuris išties nemotyvuoja ar naujienų visai ne į temą. Pvz. #Šimašius giriasi kiek dar kamerų Vilniuje pastatys. Tiesiog žiauriai įdomu visiems, atėjusiems pavartyti darbdavių skelbimų. Su visu tuo tarsi dar būtų galima gyventi, bet o bet tačiau – „Linkedin“ noras kurti pridėtinę vertę platformos naudotojui veikiausiai dingo dar prieš 5 metus, tad kaskart panašių nesąmonių gaus kiekvienas naudotojas vis daugiau, kol per srautą sekti to, kas išties domina – nebegalėsi. Suprantu, kad vertę gauna už Premium turinį mokantys rekruiteriai, bet man iš to – tik krūvą betikslių kvietimų į pokalbius, kad užsakovams rekruiteriai galėtų parodyti kaip puikiai dirbo ir kiek daug kandidatų atėjo padalyvauti.
Galop, nei Dr. Dre, nei Tony Hawk, nei n kitų žymių ir sėkmingų žmonių „Linkedin“ nenaudoja, nes jiems puikiai sekasi kopti karjeros laiptais ir be „Linkedin“. Ok, rasite „Linkedin“ Bilą Gatesą, bet tik todėl, kad „#Microsoft“ bendrovę įsigijo ir vargu ar pats B. Gatesas kažką yra rašęs be knygų pasiūlymų, kuriuos copy>paste metodu visur talpina.
Ką daryt?
O tai ką daryti paklausite? Trint velniop ar išmesti visus draugus? Bet juk jei neturėsi šimtų draugų, visi žiūrės kaip kokiam nors kaime gyvenančiam ar negebančiam networkinti... Aš siūlau bėgti į „Linkedin“ alternatyvą Earn ir ne tik todėl, kad visiems užsiregistravusiems po $1 duoda, bet todėl, kad verslo modelis jų gerokai įdomesnis ir jums naudingesnis. Earn tinklalapis leidžia ne tik save pasauliui pristatyti, tačiau ir susisiekti su jus dominančiais vadovais ar specialistais. Žinoma ne už ačiū, tad dingsta visas spamas. Tačiau tuo pačiu čia ir visas platformos žavesys – jei visus atsakymus jau žinote, tuo specialistu ar vadovu, su kuriuo norės žmonės susisiekti – galėsite būti ir jūs, o už sugaištą laiką gausite atlygį. Beje, gautus $$$ iškart galite paaukoti kilniems tikslams siekti, pvz. merginų programavimo kursai ir t. t.
Bent jau man, #Earn platformoje itin smagu, o jei turite rimtų klausimų #UX ar #UI tematika, galite man parašyti :)
Įdomu:
– Mano mėgiamiausia kriptovaliutų keitykla
– Gidas: kaip įsigyti bitkoinų ar iškeisti juos į kitą kriptovaliutą?