ЛЬОН

Багаторічна травʼяниста рослина, висотою 50 см.
Листя дрібне, лінійно-ланцетне, розташоване в черговому порядку. Квіти блакитні, до 2 см в діаметрі. Цвіте дуже рясно протягом 60 днів. Віддає перевагу відкритий сонячним ділянкам з легкими, родючими ґрунтами. Невибаглива у догляді рослина.
Насіння висівають навесні (у квітні) або під зиму (у листопаді) відразу на постійне місце. Через 2-3 тижні, після появи сходів, рослини проріджують на відстані 20-25 см одна від одної. Зацвітає на другий рік після посіву. Використовують для озеленення газонів, клумб, бордюрів та для зрізу.
З стебла добувають волокно, а із зерен - олію. Льон здавна за для цього використовувався українцями . У давнину льон сіяли чоловіки босоніж і без штанів ніби запліднюючи землю.
щоб урожай був. Збирали жінки. Не косили, не жали, а збирали руками, в'язали у снопики і просушували у копах. Льон символ дівочої краси і цноти: у весільних обрядах спалювали косу з льону, що означало втрату молодою дівоцтва. У народній медицині клоччям із льону намоченим у солоній воді робили компреси на вивихи та пухлини, "спалювали" рожу, підкурювали "завої" (завіяного вітром).

Кононенко. Символіка України.
Вікіпедія.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center