Європейський фестиваль "Українська весна 2024”

У Стокгольмі з 24 квітня по 7 травня відбудеться фестиваль "Українська весна 2024”. Його концепцією є представлення України як невід'ємної частини європейської культурної спадщини. Мета заходу, як і всіх подібних культурних подій за кордоном, присвячених Україні - вчергове сфокусувати увагу суспільства на боротьбі і перемозі України у війні, розв'язаній росією. Вчергове нагадати світу про необхідність посилення допомоги для захисту від агресора. Про це чітко говорить і слоган фестивалю - “Віддзеркалення в очах один одного – Україна в Європі та Європа в Україні”.
На фестивалі, що об'єднає 12 культурних подій, кожен із днів буде присвячено памʼяті одного із загиблих на фронті українських митців.

“На жаль, ми на кожен день мали не одного митця, який зі зброєю в руках захищав Україну і загинув. Нам довелося обирати. Це болюче нагадування всьому світу, що Росія забирає в України найкращих. Хтось з них встиг до війни зробити видатну карʼєру, а хтось був лише на початку свого шляху, що обірвала російська агресія”, – зазначила концертуюча піаністка, засновниця і директорка Українського інституту у Швеції Наталія Пасічник.
цитата

Вже завтра, 24 квітня, в Королівському концертному холі – головній концертній сцені Швеції відбудеться відкриття фестивалю. Цей день присвячено українському оперному співаку Василю Сліпаку, який загинув на війні з Росією у 2016 році.
29 квітня присвячено памʼяті соліста балету Національної опери України Олександра Шаповала.
2 травня, день показу швейцарсько-українського фільму “Ольга”,
буде присвячений пам'яті актора кіно Павла Лі, який загинув у 2022-му, захищаючи Ірпінь.
Серед згаданих на фестивалі митців-захисників також поет Гліб Бабич, художник Сергій Пущенко, скрипаль Роман Барвінок та багато інших...
Кульмінацією фінального концерту стане світова прем’єра спеціально замовленого твору, натхненного віршем Тараса Шевченка “Зоре моя вечірняя” і написаного однією з провідних українських композиторок Богданою Фроляк. Цей день буде присвячений памʼяті Костянтина Старовицького, що працював диригентом в Державному академічному естрадно-симфонічному оркестрі та Київській опері, воював з перших днів повномасштабного вторгнення Росії та загинув на Краматорському напрямку.

0.jpg
джерело

00.jpg
джерело

000.jpg
джерело

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center