Захист від медіатравми

Привіт друзі. Я не зміг пройти повз такої публікації від МОЗ України.

Мало того, що тема «Вберегти себе від медіатравми: як захоплення соцмережами та надмірне споживання новин впливають на ваше самопочуття» дуже актуальна в наш час, вона ще й дуже близька мені по профільній освіті. Тому я вирішив не тільки прочитати та поширити цю прекрасну публікацію, а й зробити деякі вижимки та коментарі. Саму публікацію можна знайти на офіційному сайті МОЗ України - https://moz.gov.ua/. На цей же сайт можна (і треба) писати, якщо по відношенню до вас були здійснені неправомірні дії медичними працівниками. Стоп, не відволікаємось …

Згадую слова мудрої людини: «навіщо писати те, що вже написано», тому навіть не буду ділитись цитатами з цієї статті. Сугобо своя думка, стосовно написаного:

По-перше – медіатравма не міф, це сама, що не є реальність. Неодноразово протягом професійної діяльності помічав, що негативні новини для більшості людей є фактором, що викликають дистрес. (Як не як, уже понад 10 років практики набігло) В роки війни, негативною інформації в рази більше. Відповідно і проблем від неї – більше в експоненті…

Що ж робити? ось тут - я запозичу 3 поради з повідомлення МОЗ, та зроблю короткі коментарі порад:

1.Використовуйте лише офіційні та перевірені джерела інформації
2.Бережіть себе від медіатравми
3.Обмежте «екранний час» та ігноруйте негативні коментарі

По першому пункту все зрозуміло, витрачати час та «нерви» на неперевірені джерела – повна дурня.

З пунктом Бережіть себе від медіатравми - складніше. В умовах війни НЕМОЖЛИВО не відслідковувати інформацію. Як же ш можна вберегти себе від медіатравми? Тут я поділюсь своїм прикладом.

З початку війни мені було найстрашніше переглядати новини, що стосувались знущання над жінками та дітьми в окупованих територіях. Від цих новин не тільки волоси ставали дибки, а й починали снитись кошмарні сновидіння. Про те, як змінювався настрій думаю не варто говорити і так все зрозуміло. Так от, кожний раз коли я бачив подібні новини про жінок та дітей, я пропускав новину. Чому? Мені треба було зберегти свою працездатність. З мене не буде користі, якщо я буду варитись в дистресі (надпороговий стрес, що провокує розвиток хвороб). Так, можливо це втеча від реальності. З іншої сторони, ця втеча допомогла мені зберегти свою психіку працездатною. Тому, якщо Ви знаєте які саме новини є тригером для Вас – уникайте їх. Звісно, ЖАХ війни нікуди не дінеться, але думати тільки про нього - прямий шлях в лікарню.

Стосовно 3-го пункуту. Я б ще тільки додав, що аналогічно обмеженню часу перегляду, корисно обмежитись 1-2 джерелами інформації. Бажано одним, щоб не закріплювати негатив. Та не переглядати перед сном та перед прийомом їжі!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Бережем себе. Нашій країні ми потрібні в працездатному стані, тож не має чого допомагати ворогу – захищаємось від медіатравми. 💙💛

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center