V tejto dobe dažďový prales Amazonie dosahuje rekord a vedci varujú, že v boji proti zmene klímy môže mať zničujúci úder.
Tento rok došlo v Brazílii k 72 843 požiarom a viac ako polovici v amazonskom regióne. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast o viac ako 80%.
Amazon je často známy ako pľúca planéty a produkuje 20% kyslíka v zemskej atmosfére.
Považuje sa za nevyhnutné obmedziť globálne otepľovanie a je domovom nespočetných druhov fauny a flóry. Asi polovica veľkosti Spojených štátov je najväčším dažďovým pralesom na tejto planéte.
Dym sa dostal do Sao Paulo, viac ako 1700 míľ ďaleko. Obrázky mesta ukazujú, že do poludnia je obloha čierna, slnko pokryté dymom a popolom.
Každú minútu sa ničí viac ako 1 futbalové ihrisko v amazonskom dažďovom pralese Amazonky.
Ak sa Amazon nevráti, džungľa by sa mohla stať suchou savanou, ktorá by už nebola obývateľná pre väčšinu svojej divokej prírody. Ak sa tak stane, namiesto toho, aby bol zdrojom kyslíka, mohol by emitovať uhlík, ktorý je hlavným hnacím motorom zmeny klímy.
Je to niečo veľmi vážne a málokto to zohľadňuje. Väčšina ľudí ani nevie, čo sa stalo. Amazonia, náš najdôležitejší les, naše pľúca nás opúšťajú. Keď francúzska katedrála spálila milióny ľudí kričala, niečo také dôležité pre Amazonku však nemalo taký vplyv, ako by sme chceli. Prečo je spoločnosť taká? Cítim sa ako plač z hnevu, ktorý cítim, keď si myslím, že ľudia sa nezaujímajú o planétu. Bezpochyby si myslím, že nemáme žiadny prostriedok nápravy, na našej planéte nie je žiadny prostriedok, aspoň už nie ..
Šírte slovo, zdieľajte, že svet vie, čo sa deje, niečo sa musí urobiť skôr, ako sa stane neskôr.