Steemit po česku II – už jsem si ořezal tužku. Třikrát.

Fajn. V minulém článku jsme si osvětlili ty nejzákladnější pojmy. Ale tohle téma je opravdu stěžejní.

Co a jak psát?

V anglicky psaných příspěvcích se řeší také kdy psát, respektive publikovat, aby výsledky tvůrčího úsilí přinesly největší ovoce. Protože tyhle články píšu česky, spekulace na téma kdy? si odpustíme (anglické články čte hodně obyatel USA a východní Asie. Spočítejte si sami, v kolik hodin našeho času se jim tak mohou věnovat).

Zase jsi hrozně ukacanej. Co a jak psát?

Omlouvám svou Steemitovitou upovídanost. Je třeba psát poutavě. Je třeba psát originálně. Je třeba sdělovat vlastní názory a myšlenky. Je dobré psát gramaticky a stylisticky správně, ale nad nějakou tou chybkou v angličtině leckdo mávne rukou. U naší mateřštiny je ovšem svižná a správná čeština výhodou. Budujeme přece českou komunitu, ne?
Pokud jde o výběr témat, věnujte se tomu, co máte rádi, a v čem se vyznáte. Je podstatné psát věci z vlastní hlavy a neopisovat. Na Steemit se mimo jiné objevují boti (automatické programy), kteří na vaše plagiátorství upozorní. A to i na plagiátorství v češtině, protože tihle boti - @cheetah a spol. - většinou srovnávají texty bez ohledu na jazyk, ve kterém jsou napsány.

No dobře, a jak nepsat?

Nekopírujte texty ostatních. Nepište nic, co vás samotné nezajímá. Nepište nic, k čemu nesnesete obsahovou nebo formální konstruktivní kritiku. Nepište o něčem, čemu nerozumíte. Ale hlavně: nekopírujte texty ostatních, to je alfa a omega, proto je v tomhle odstavci první a poslední. Plagiátorství zkrátka není na Steemit vítáno.

Klíčová slova? A jsou k nim nějaké zámky?

Haha. A já že jsem upovídanej? K textu je vždy vhodné doplnit jedno až pět klíčových slov podle obsahu článku. První by v naší nově vznikající komunitě mělo být „cesky“. Zbývající jsou na vás. Klíčová slova se píší bez diakritiky a jen malými písmeny. Stojí za to se nad nimi zamyslet, protože podle klíčových slov se na Steemit vyhledává a případně i odkazuje. Tenhle článek má hlavní klíčové slovo #cesky a následují #steemit, #steem, #navod a #rady.

Výstřižek.PNG

No jo, ale jak vlastně začít?

Komentujte. Chytře, poutavě, osobitě. Ale komentujte. Objevili jste se ve světě, kde vás nikdo nezná. A i když vypustíte do světa naprosto geniální a dechberoucí články psané perfektní angličtinou, nikdo si jich ani nevšimne. Proč? Protože jste nikdo. Ještě před publikací prvních výtvorů ukažte, co ve vás je. Zapojte se do diskuze pod články ostatních. Zaujměte. Nasbírejte čtenáře. Vyplatí se to.
Nebojte se sdílet články tlačítkem resteem. Přidávejte si do sledovaných autory, kteří vás zaujali, aby vám od nich nic neuteklo, a snažte se, aby někdo začal sledovat vaše příspěvky. Teprve pak je vhodné začít publikovat články. Nevyplácáte dobré nápady na texty, které si nikdo nepřečte.

dvojka.PNG

Tlačítkem Follow přidáte autora mezi své sledované. Tlačítkem Mute jeho příspěvky skryjete, nebudou se vám zobrazovat. Zvláštní šipka vedle tlačítka Reply (odpovědět) je Resteem - sdílení článku.

Bude-li mít tento článek ohlas, v dalším díle se podíváme na psaní článků a komentářů trošku praktičtěji. Vysvětlíme si podrobně, jak se počítají odměny za ně, a jak případně odměny co nejvíce zvýšit.

Díl prvý najdete zde.
Díl třetí najdete zde.
Díl čtvrtý najdete zde.
Díl pátý najdete zde.
Díl šestý najdete zde.
Díl sedmý najdete zde.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center